Форма входа

Категории раздела

Новости ЦКТ [50]
Новости ЦКТ
Гранты и конкурсы [99]
Тренинги [45]

Поиск

Календарь

«  Февраль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Вторник, 13.11.2018, 22:50
Приветствую Вас Гость | RSS
Центр креативных технологий
Главная | Регистрация | Вход
Главная » 2016 » Февраль » 24 » Журналісти Луганщини відвідали Львів
16:10
Журналісти Луганщини відвідали Львів

В рамках навчальної програми «Місія журналіста у час збройного протистояння, вплив ЗМІ на загострення/зменшення напруги під час конфлікту» журналісти відвідали Луганської та Донецької областей відправились до Львова.


Навчальна програма мала на меті професійне зростання та ознайомлення з західним регіоном на прикладі  Львова для журналістів зі східних регіонів України для обміну досвідом, а також отримання інформації про життя вимушених переселенців у Львівській області, що називається, з перших рук.

Роль журналіста стала особливо важливою під час конфлікту. Це побачило все суспільство. І мова йде не тільки про передачу інформації, а й формування громадської думки під час збройного конфлікту, донесення актуальної інформацію про допомогу, та про долі тих, хто опинився далеко від дому.

Завдяки участі у програмі  журналісти дізнались більше про етику журналіста під час війни, ненасильницькі методи написання матеріалів, методику врегулювання конфліктів «Не нашкодь», конфліктологію для медіа, мову ворожнечі, психологічну травму та професійне вигорання, патріотичне виховання молоді та досвід життя вимушених переселенців на Заході країни.

Львів був обраний не випадково. Адже громади Львова, а також волонтери та громадські організації, стали одними з перших, хто прийняв хвилю вимушених переселенців. Ними стали кримські татари та мешканці Криму, а пізніше й представники Донецької та Луганської областей. Внаслідок першої хвилі вимушеного переселення представники Львова розвинули систему допомоги та адаптації для тих, хто опинився далеко від свого дому та близьких. Завдяки програмі журналісти підвищили свій рівень у трьох напрямках: в роботі з питань журналістики за часів конфлікту та вивчення ненасильницьких методів роботи, у підвищенні професійних знань щодо психологічної травми та професійного вигорання, у ознайомленні з практичною частиною допомоги та життя вимушених переселенців у Львові.

Не дивлячись на те, що на Львівщині перебуває незначна кількість переселенців, на сьогодні близько 11 600, Львів має розвинуту систему надання допомоги постраждалим від війни, а саме вимушеним переселенцям. Безперечно, мережа допомоги мінялась протягом цих років, оскільки волонтери намагались знайти оптимальні шляхи адаптації та підтримки тих, хто її потребує.  Однак ці зміни залишили у роботі найбільш потужні організації, а також мережу допоміжних центрів, які відкриті до допомоги. Більше того, самі вимушені переселенці не лише створили центри допомоги, а й нові організації, робочі місця, мережі тощо.

Під час перебування у Львові учасники програми ознайомились зі стандартами роботи журналіста під час конфлікту, ознаками та головними поняттями психологічної травми, практичним досвідом допомоги та життя вимушених переселенців у західних регіонах.  

Навчальна програма також передбачала знайомство учасників з принципом «Не нашкодь!», який спрямований на зміцнення спроможності людини (зокрема журналіста) вирішувати конфліктні ситуації на місцях, і його використанням під час роботи з переселенцями та приймаючими громадами.

14 лютого на журналістів чекав навчальний тренінг з Медіа лідерства. Тарас Ільків розповів учасникам програми, яким чином можна розвинути власне видання, виробити ефективну стратегію та покращити висвітлення основних подій. Журналісти високо оцінили дану сесію, адже подібні базові знання необхідні журналісту.

В рамках програми в Києвському офісі Консорціуму відбулася зустріч з Катериною Клюжко, представником ГО «Відкриті долоні», розповідь про роботу з дітьми та патріотичне виховання.

А от понеділок, 15 лютого, почався навчальним тренінгом «Журналіст в умовах конфлікту». Обговорення ролі журналіста під час війни та його впливу на ситуацію провели Тетяна Вергун та Тетяна Калениченко.

Журналісти разом з тренером Тетяною Вергун розглянули основні поняття конфліктології журналістики за умов відкритого конфлікту, розглянули питання пропаганди та маніпуляції даними, а також впливу суб’єктивних матеріалів на сприйняття суспільством конфлікту.

Протягом навчання з Тетяною Калениченко учасники опановували навички не лише розпізнавання, а й уникання маніпуляції інформацією, пропагандою та фейками.

В перший день перебування у Львові також відбувся навчальний візит до Громадської організації «Крим СОС». Журналісти обговорили проблеми та структуру допомоги вимушених переселенців у м. Львів

Даний візит ознайомив учасників програми з роботою з вимушеними переселенцями у Львові та дозволить дізнатись більше про одну з перших організацій, яка прийняла ВПО та додатково прийняла на роботу самих переселенців. Їхня спеціалізація давно вийшла за межі роботи лише з кримськими татарами, змінивши спектр на більш широкий.

Алім Алієв, журналіст та громадський діяч, співзасновник громадської ініціативи Крим SOS розповів про анексію Криму, проблеми вимушених переселенців в з окупованого Криму в Україні, про сучасний стан кримськотатарського народу.

«Коли їхали з Криму, їх зустрічали з розпростертими обіймами, - поділився з журналістами Алім Алієв, - але ж коли поїхала хвиля зі сходу країни, ситуація змінилася. Спрацювали стереотипи, що накопичувалися роками. Було багато негативу в соціальних мережах». Але Алім сподівається, що поступово, завдяки культурним заходам, ситуація покращиться: «Культура – це все ж таки той фактор, який змінить цінності людей». Алім поділився підприємницькими успіхами пересельців, які у Львові відкрили сироварнюю та підприємства ресторанного бізнесу.

Навчальний тренінг з базових навичок врегулювання конфліктів з застосуванням методики «Не нашкодь» провела тренер, активіст ГО «Країни вільних людей» Надія Хоменко. Методика тренінгу з врегулювання та протидії конфліктам «Не нашкодь», розроблена Міровною Академією (м. Сараєво, Боснія та Герцеговина) представляє простий та доступний метод трансформації конфлікту. Базові навички можуть стати у нагоді кожному, як в особистому житті, так і для цілого суспільства або аналізу окремих ситуацій.

Подібна методика є основою для майбутньої роботи кожного журналіста, оскільки слугує не лише для аналізу наявних конфліктів, а й сприяє появі особистих навичок трансформації конфліктів, за умов чого вони завдаватимуть мінімальну шкоду або не шкодитимуть взагалі.

Навчальний візит до Громадської організації «Громадський рух переселенців Донбасу» мав на меті обговорення проблем та самоорганізації вимушених переселенців у м. Львів. Учасники програми ознайомились з однією з найбільших громадських організацій, яка надає широкий спектр послуг та допомоги для вимушених переселенців. Одним з ключових напрямків є інтеграція ВПО до нормального життя, тому в організації працюють самі колишні мешканці Донецької та Луганської областей. Голова Надія Нещаденко поділилася своїми досягненнями. Завдяки активній роботі активістам-переселенцям вдалося отримати 22 ділянки у Львівській області під будівництво власного житла. За словами Володимира Конопльова, переселенця з Луганська, активісти вже обдумують проект забудови своїх ділянок

Навчальний тренінг про питання мови ворожнечі у ЗМІ про вела Тетяна Вергун, медіа-тренер, голова Луганської регіональної організації НСЖУ. Журналісти навчились виявляти помилки у сучасній роботі представників українських ЗМІ. Це дуже важливо, тому що мова ворожнечі на сьогодні стала ознакою сучасних ЗМІ. Її вплив сильніше, ніж може здатись на перший погляд. Подібна мова та стереотипи, які передають журналісти, сприяють розпалюванню ворожнечі та ескалації конфліктів. Наприкінці тренінгу учасники запропонували багато соціально-інформаційних проектів, на їхню думку, дуже потрібних нашим ЗМІ. Це рубрики в ЗМІ, присвячені проблемам переселенців та мешканців в зоні АТО, телемости та скап-конференції між містами сходу там заходу країни, це публікації про військових у ЗМІ Луганщини та Донеччини, проекти обміну.

Голова громадської організації «Країна вільних людей» Надія Хоменко презентувала роботу ГО, обговорення з журналістами проблеми та структури допомоги вимушених переселенців Львові та країні в цілому.

Сама організація ГО «Країна вільних людей» утворилась 04 квітня 2014 з активістів Донбасу. Її діяльність спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які знаходяться в зоні проведення АТО. Організація сприяє мінімізації наслідків військового конфлікту, шляхом поліпшення нацiонально-культурної, соцiально-економічної ситуації в Україні. Організація надала різну допомогу 50 тис. ВПО, 23 тис. громадянам в зоні бойових дій, евакуювала понад 4,5 тис. осіб з усього Донбасу.

Навчальний тренінг «Психологічна травма» надав журналістам базові знання про посттравматичний стресовий розлад, проблеми після переживання кризи та травмуючи подій. Тренер, психотерапевт Микола Винницький дав основні поняття, що таке психологічна травма, а також посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Журналісти, які часто працюють з травмованими людьми або самі відчувають на собі наслідки війни, не тільки отримали базові поняття травми, ПТСР, протидії та симптоматики, а також ознайомилися з методами збереження  особистого ментального та психічного здоров’я.

Журналісти завітами також до Гарнізонного храму святих Петра і Павла. Отець Степан Сус – один з засновників військового капеланства Української Греко-католицької церкви, керівник Центру військового капеланства. Давно опікується курсантами Академії Сухопутних військ ім.. Петра Сагайдачного, а також військовослужбовцями на передовій. Додатково допомагає вимушеним переселенцям, що переїхала до Львова, а також постраждалим та пораненим у військовому госпіталі. Настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла у Львові.

Навчальний візит до Громадської організації «Карітас Україна» мав на меті обговорення системи допомоги, підтримки та адаптації вимушених переселенців та інших постраждалих у м. Львів.

Карітас Україна – одна з найбільших в Україні благодійних організацій. Міжнародна мережа Карітасу була створена Римо-католицькою церквою та відповідала на потреби постраждалих та нужденних. Львівський офіс організації продовжує надавати підтримку вимушеним переселенцям, а також постраждалим, учасникам АТО та їхнім родинам. Подібний візит має надати нові контакти та знання для учасників програми.

Проект відбувся при фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в Україні в рамках програми «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення», який виконує  Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні.

 

Тетяна Вергун

 

Категория: Новости ЦКТ | Просмотров: 393 | Добавил: Вергун-ТВ | Теги: Луганская область, журналиcт | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Copyright MyCorp © 2018