Форма входа

Категории раздела

Новости ЦКТ [50]
Новости ЦКТ
Гранты и конкурсы [99]
Тренинги [45]

Поиск

Календарь

«  Июнь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Суббота, 15.12.2018, 03:31
Приветствую Вас Гость | RSS
Центр креативных технологий
Главная | Регистрация | Вход
Главная » 2013 » Июнь » 27 » Фонд ім. Ч.С. Мотта: змінити ситуацію в Україні на краще
21:26
Фонд ім. Ч.С. Мотта: змінити ситуацію в Україні на краще

Інтерв’ю «НДО-Інформ» люб’язно погодилася дати Світлана Супрун, консультант Фонду ім. Ч.С. Мотта в Україні. Під час візиту на «Школу громадської участі», яка реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту та підтримується фондом, Світлана поділилась власними баченнями на розвиток громад України, розповіла про те, які теми цікаві Фонду Мотта і яким саме чином обираються проекти та організації для підтримки в Україні.


- Чому Фонду Мотта цікава тема розвитку громад та соціальної анімації?

- Головний пріоритет Фонду Мотта – розвиток громад. Чому ми його обрали? Тривалий час Фонд Мотта підтримував розвиток третього сектора, громадських організацій, ще тоді коли в 90-х роках незалежні неприбуткові недержавні організації створювалися і їх було мало, треба було підтримати їх розвиток як інструмент, як важливу і ключову ланку для розвитку суспільства, держави, активності громадян. Потім, коли розвинувся достатньо зрілий третій сектор вирішили "добре, певні механізми ми створили, але чи багато людей користується ними, чи багато людей залучені до громадських організацій, до їх діяльності?” Дуже сильно відчувалося, що дійсно є ініціативні люди, вони створюють громадські організації, намагаються щось змінювати за власною ініціативою, ініціюючи різні проекти, але цих людей було мало. Переважно відчувалася пасивність людей, очікування, що комуністична партія чи вже якась нова партія прийде і все вирішить. Багато людей звикли, що проблеми вирішуються не завдяки їх ініціативі, а завдяки державі чи якимсь іншим владним структурам. Це було скрізь і тому ми вирішили, що важливо змінювати ставлення людей до свого життя, до оточення, де вони живуть, до громади. Тому активізація людей стала основним пріоритетом нашої роботи на достатньо тривалий час, тому що змінити ставлення людей, їх менталітет – це напевно найважче, що можна робити. І за рік, за два цього не зробиш. Через те ми вже років 5 працюємо над розвитком громад, над активізацією, як ще можна людей активізувати, окрім як допомогти їм вирішувати проблеми, що безпосередньо стосуються їх, а відповідно знаходяться у громаді, не десь у Києві, столиці, в обласному центрі, а безпосередньо в їхній громаді. Це те, що може їх об’єднати, активізувати і змінити ситуацію на краще. Саме тому ми обрали розвиток громад.

- Скажіть, яким чином Фонд Мотта обирає організації і проекти для підтримки в Україні?

- Будь-яка організація може подати нам заявку. Ми її розглядаємо, даємо відповідь, але дуже рідко ми підтримуємо заявки, які надходять таким чином. Ми реалізуємо лише національні проекти, або для України це можуть бути і регіональні, які б об’єднали як мінімум декілька областей. Відповідно організація мусить бути достатньо розвинутою, сталою, стабільною, професійною, щоб мати змогу ефективно і успішно реалізувати великий проект. Це точно не може бути якийсь стартовий грант. Ми обираємо організацію з якоюсь успішною історією, яка мусить підтвердити і продемонструвати свою ефективність, успішність, професіоналізм, в тому числі, і фінансову сталість. Відповідно, знаходячись тут в Україні, я намагаюсь дивитися, які організації успішно розвиваються, динамічно, є сильними, професійними. Як правило, більшість із цих організацій ми знаємо, і вже в процесі переговорів ми узгоджуємо програму, ціль програми, яку б ми фінансували. Через це у нас у більшості випадків відбувається процес такого індивідуального спілкування з кожною організацією і відбору наших партнерів. Це ніколи не йде через відкритий конкурс, де отримується багато заявок. Це дуже індивідуальна, кропітка переговорна робота із цими організаціями.

- Сьогодні Ви на «Школій громадської участі» і однією із технологій, якій навчають на Школі є анімація громадської діяльності. Чому ви вважаєте, що це ефективний інструмент розвитку громади?

- Мені здається, це один із досить ефективних методів активізації громади. Тут, на Школі, зібрались активні люди, які хочуть щось змінити у своїй громаді, це добре, і якщо їх навчити, дати їм якийсь інструмент, то їм це вдасться. Самому змінити у громаді щось складно, треба, щоб була команда, люди, які підтримають цю ідею. І от як знайти цих людей, як їх організувати, як організувати громаду на вирішення тих проблем – це дуже важливло. Відповідно анімація - достатньо ефективний механізм як можна активізувати і організувати громаду

- Яке майбутнє ви бачите для України, що може сприяти розвитку громад, стати таким поштовхом для налагодження їх сталого розвитку?

- Є дуже багато програм, які займаються саме розвитком і активізацією громади, є дуже багато нових ідей і підходів в світі. Важко сказати, що саме стане поштовхом. Наші програми мають різні підходи до активізації і організації громад, і я переконана, що всі з них достатньо ефективні і це не вичерпний список. Очевидно, що з’являються нові ідеі, нові підходи, які також досить ефективні, і які ми намагаємося також підтримувати, просувати ці нові ідеї, якщо вони сприяють активізації громад. Я сподіваюся, що на якийсь момент буде навчена і буде взагалі якась критична маса активних людей, і на цьому етапі кількість переросте в абсолютно нову якість. І це стане поштовхом

- Тобто все залежить від людей?

- Так все залежить від людей і їхньої активності.

 

* - "НДО-Інформ" №2(49), 2013

Категория: Гранты и конкурсы | Просмотров: 342 | Добавил: Вергун-ТВ | Теги: гранты | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2018